
Instagram: Winactie!
Prominent stelt je op Instagram graag voor aan voedingsdeskundige Manon. Ze is gek op tomaten. En alles wat...
De PLA-vezel is na gebruik industrieel te composteren (d.i. actief composteren, in compostvat of zo in de grond zal de PLA-vezel niet verteren).
Toepassingen als opbindtouw bij opgaande gewassen in glastuinbouw maar ook in buitenteelten (bv. hop) liggen voor de hand, echter de meerwaarde t.o.v. de meerprijs is een punt van discussie. De oplossing ligt in een totaal assortiment aanbieden van producten gemaakt van PLA (dus vezel en spuitgiet-werk) zodat een combinaties van functies de meerwaarde wel opleveren.
De strategische oplossingen voor de introductie van PLA(vezel) in de tuinbouw laten zich het gemakkelijkst d.m.v. voorbeelden illustreren:
-PLA-hoezen voor substraten: dubbele folie waarbij de binnenzijde wordt gecoat met een zetmeelbioplastic (breekt gemakkelijk af bij kamertemperaturen). Tussen de coating en de PLA-lagen kunnen meet- en regelstoffen worden toegevoegd, zodat er een slow-release toediening ontstaat. Bij toenemend gebruik van organische meststoffen, plant- en substraatverbeteraars en meer systemische gewasbeschermingsmiddelen is zo’n toepassing interessant
-PLA-(tomaten)haken: volgens dezelfde systematiek als punt 1. te gebruiken als slow-release bron voor vluchtige stoffen
Prominent stelt je op Instagram graag voor aan voedingsdeskundige Manon. Ze is gek op tomaten. En alles wat...
Verschillende sectoren kampen met een flink tekort aan personeel. Daardoor is de discussie over de inzet van...
Voor kopers op alle locaties van Royal FloraHolland is het sinds 2 mei mogelijk om kwaliteitsmeldingen via...
'Interessante zomerproef Perfecte Chrysant' 23-05-2022 10:06 |
Succesvolle editie RoboCrops 23-05-2022 10:04 |
'Duurzaam telen moet wel ook rendabel kunnen' 23-05-2022 09:59 |
Uniek product bij Richplant 23-05-2022 09:55 |
Bikkelen op de fiets! 23-05-2022 09:53 |
Instagram: Subsidieland 23-05-2022 09:49 |
Plasmacentrum in wording op Brightlands Campus 23-05-2022 09:45 |
Drijvende geraniums stelen show op zomerevent 23-05-2022 09:43 |
'Samen schouders onder succesvol telen met LED' 23-05-2022 09:38 |
Versnelling groene digitalisering 23-05-2022 09:34 |
Reacties (0)
Er zijn nog geen reacties